Efektīvas nakts enurēzes ārstēšanas metodes

Lai palīdzētu bērniem tikt galā ar nakts enurēzi,bieži nākas ķerties pie pēdējā salmiņa un meklēt palīdzību pie netradicionālās medicīnas pārstāvjiem.

Konsultē BKUS bērnu neirologs Baiba Norīte- Lapsiņa.

Kā jūs vērtējat alternatīvās ārstēšans metodes, piemēram, homeopātiju, akupunktūru, masāžas?

Neviens nevar galvot par kādu metožu efektivitāti. Vienmēr pastāv iespējamība, ka tas ir placebo efekts, tas nozīmē, ka jebkura ārstēšana var būt efektīva, ja vien tā tiek veikta ar mīlestību un ticību, ka tā sniegs labus rezultātus. Nav iespējams novērtēt alternatīvo metožu efektivitāti, jo nav tādu pētījumu.

Tikmēr var teikt, ka zāļu lietošana ir efektīva, jo kādā veiktajā pētījumā vienai pacientu grupai tika doti medikamenti, otrai- placebo efekta zāles un var teikt, ka zāles ir efektīvas kā papildus atbalsts pacientiem, kuri sirgst ar enurēzi. Tomēr to,kādu ārstēšanas metodi izvēlēties, var ieteikt tikai ārsts katrā konkrētā gadījumā atsevišķi.

Ir pierādīta arī masāžu un dažādu tēju priekšrocības, ārstējot enurēzi, tomēr efektivitāte var variēt. Tā visbiežāk ir atkarīga no bērnu nervu sistēmas un bērna psiholoģiskā stāvokļa. Ja pozitīvi tiek ietekmētas vismaz dažas no sistēmas, tad ārstēšana patiešām var būt efektīvāka.

Kā Tu vērtē alternatīvās metodes enurēzes ārstēšanā?