Enurēzes ārstēšana ar medikamentiem

Kāpēc tas notiek ar manu bērnu? Kāpēc sākas slapināšana gultā, ja līdz šim viss ir bijis labi? Šie un līdzīgi jautājumi radušies daudziem vecākiem, kuru bērniem ir enurēze. Kā tikt galā?

Speciālisti izšķir vairākus iemeslus, kā rezultātā rodas nakts enurēze - urīna nesaturēšana naktī. Pirmkārt, tas var notikt, ja bērnam ir dažas veselības problēmas (nenobriedis urīnpūslis vai urīnceļu infekcijas).

Konsultē BKUS bērnu neirologs Baiba Norīte- Lapsiņa un BKUS bērnu urologs Natālija Bozotova.

Enurēzi lielā mērā ietekmē iedzimtība. Ja vienam no vecākiem ir nakts enurēze, tad ir aptuveni 50% iespējamība, ka arī bērnam būs enurēze. Ja abiem no vecākiem enurēze bijusi bērnībā, visticamāk, ka tāda būs arī atvasei.

Kas var izraisīt urīna nesaturēšanu naktī? Tas ir psiholoģisks jautājums. Kad bērns piedzīvo ievērojamu stresu mājās, bērnudārzā vai skolā, piedzīvo vecāku šķiršanos vai ir kādi citi dzīves satricinājumi, tad ir tendence, ka bērni daudz biežāk urinē gultiņā.

Gaidīt, kamēr pāriet enurēze vai doties pie ārsta?

Bērnu ārsti un psihologi iesaka vecākiem pārāk ilgi nekavēties ar konsultēšanos ar speciālostiem- vienalga, vai bērnam būtu 5 gadi vai viņš būtu pusaudzis. Jo ātrāk sazināsieties ar ārstu vai psihologu, jo ātrāk saņemsi pozitīvus rezultātus.

Enurēzi ir iespējams ārstēt arī ar medikamentiem. Var lietot pilienus vai hormonu tabletes, kas aptur urīna ražošanos naktī, diemžēl šāda ārstēšana ir visai dārga un zāles nepieciešamas katru dienu.

Vecākiem vajadzētu atcerēties:

-       Bērnu noteikti nevajag kaunināt un teikt, ka nu viņš ir liels un lai viņš neslapina gultiņā;

-       Svarīgi abiem vecākiem atbalstīt bērnu un tikt galā ar problēmu;

-       Bērnu vajadzētu iesaistīt kalendāra vai dienasgrāmatas rakstīšanā, atzīmējot sausās un slapjās naktis.

-       Pirmsskolas vecuma bērni bieži baidās no tumsas, tāpēc vannas istabā atstājiet nelielu apgaismojumu, kas iedrošinātu bērnu naktī piecelties.