Kā uzlabot bērna urīnpūšļa kontroli?

Lielāka kontrole pār bērna urīnpūsli var palīdzēt tikt galā ar bērnu enurēzi.

Konsultē BKUS bērnu urologs Natālija Bozotova.

- Pārliecinies, ka bērns katru dienu izdzer 6-8 glāzes šķidruma. Dod priekšroku ūdenim vai pienam, ierobežojot saldus, gāzētus dzērienus, sevišķi tos, kuri satur kofeīnu, piemēram, šokolādes dzēriens vai kola.

- Piedāvā bērnam padzerties (galvenokārt ūdeni) visas dienas garumā, mēģinot izvairīties no pastiprināta šķidruma uzņemšanas vakarā.

- Izvairieties no piena produktu lietošanas vakaros līdz nakts enurēze izzūd pavisam, pēc tam pakāpeniski ieviešot šos produktus uzturā. Tas ietver, piemēram, pienu, saldējumu, sieru.

- Izvairieties no citrusaugļu dzeršanas pēcpusdienā un vakarā, jo citrusaugļos esošā skābe var pasliktināt urīnpūšļa darbību, veicinot nakts enurēzi.

- Izvairieties piedāvāt bērnam bieži doties uz tualeti "katram gadījumam",piemēram, pirms došanās ārpus mājām. Pretēji populārajam uzskatam, ir labi, ka bērns nedaudz paciešas pirms doties uz tualeti, lai mācītos aizturēt lielāku urīna daudzumu.

- Palielini šķiedrvielu, dārzeņu un augļu daudzumu ēdienkartē, lai novērstu aizcietējumu un sasprindzinājumu, kas var ietekmēt urīnpūšļa kontroli.

- Nemodini bērnu naktī,kad viņš ir aizmidzis, lai vestu uz tualeti. Tas var palēlināt bērna smadzeņu izpratni par to, kas notiek urīnpūslī un smadzenēs.

- Iedrošiniet bērnu būt aktīvam un veselīgam. Fiziskās aktivitātes ir daļa no dzīves.

- Nodrošini veselīgu un sabalansētu diētu bērniem.