Kad meklēt medicīnisku palīdzību?

Slapināšana gultā, kas sākas pēkšņi vai kuru pavada arī citi simptomi var būt signāls par kādu medicīnisku problēmu.Kad meklēt medicīnisku palīdzību?

Konsultē BKUS bērnu neirologs Baiba Norīte- Lapsiņa.

Jūsu ārsts var pārbaudīt, vai šāda slapināšana gultā nav saistīta ar urīnceļu infekciju, urīnpūšļa problēmām, diabētu,stresu vai aizcietējumiem.

Ja ģimene nevar tikt atrasts iemesls pēkšņai slapināšanai gultā, piemēram, jaunas skolas apmeklēšana, stress ģimenē, šķiršanās, kāda tuva cilvēka nāve, ir vērts doties pie ārsta. 

Dažas pazīmes, kuras neatstāt bez ievērības:

- Ja bērns pēkšņi sāk slapināt gultā pēc vismaz 6 mēneša sausuma perioda, bet nekas satraucošs bērna dzīvē nav noticis, kas varētu izraisīt stresu un veicināt slapināšanu gultā;

- Bērns sāk slapināt biksēs arī dienas laikā;

- Bērns sūdzas par dedzinošu vai sāpīgu urināciju;

- Bērns sācis iet uz tualeti biežāk kā agrāk;

- Bērnam ir pietūkušas potītes vai pēdas.

Ārsts noteikti lūgtu atbildēt uz tādiem jautājumiem kā podiņmācības uzsākšanas laiks, kā arī painteresēties par to,vai ģimenē vēl kādam bijusi nakts enurēze.

Pēc tam ārsts parasti izmeklē bērnu, izmērot garumu, pārbaudot mugurkaulu, vēderu un refleksus. Ja ir nepieciešams, ārsts var ieteikt veikt urīna analīzes, lai izslēgtu infekcijas vai cistīta iespējamību.

Iespējams, ārsts izmērīs arī asinsspiedienu un/vai veiks asinsanalīzes, ja ir aizdomas par nieru saslimšanu, kas varētu būt par cēloni slapināšanai gultā.

Tā kā ārsts ir apmācības veselības aprūpes speciālists, būtu svarīgi, lai ārsts agrāk vai vēlāk tiktu informēts, ja jums ir aizdomas par bērna slapināšanu gultā.