Slapja gultiņa par spīti pārbaudītiem paņēmieniem

Māmiņu Klubs saņēmis vairākas vēstules no māmiņām, kurās viņas atklāj, ka bērniņš sastapies ar urinēšanas problēmām jeb enurēzi lielākā vecumā- 8 līdz 11 gadu vecumā.Ko darīt? 

Ja skolas vecuma bērni pēc vairāk kā 6 mēnešu sausā perioda sāk pēkšņi urinēt gultā,iespējams, tā ir sekundārā nakts enurēze.

Tās cēloņi parasti ir psiholoģiski:

  • vecāku šķiršanās;
  • kaut kā jauns sākums, jauna skola vai pārcelšana uz citu, svešu, nepazīstamu vidi;
  • ģimenes pārcelšanās;
  • māsas vai brāļa piedzimšana;
  • nopietnas bailes.

Tomēr šāda pēkšņa urinēšanas uzsākšana var liecināt arī par kādu slimību, piemēram, par nieru slimību.

Labākais, ko māmiņa šajā gadījumā var darīt, ir doties pie ārsta un izrunāt visu par iespējamiem iemesliem un ārsts tālāk izlems, vai dot nosūtījumu pie neirologa.

Un ko darīt vecākiem, kuri saka, ka nekādi pasākumi nav izdevušies un bērns tomēr turpina slapināt gultiņā?

Kad vecāki saka, ka viņi ir izmēģinājuši visu, tomēr būtu nepieciešams atkārtoti mēģināt šīs aktivitātes un izprast katru gadījumu atsevišķi. Varbūt mājās ir periods, kad ir biežāki strīdi vai mammai nav bijusi pacietības, lai turpinātu, ja netiek sasniegti tūlītēji rezultāti. Daži vecāki apgalvo, ka ir izmēģinājuši visu, bet, sākot konkrēti pētīt katru gadījumu, atklājas pavisam cita situācija.

Ārsti ir pamanījuši, ka ir ļoti reti gadījumi, kad nakts enurēze ir noturīga pret medikamentiem un nepalīdz nekādas zāles. Šādi gadījumi ir ļoti reti- tikai 1%.

Ienāc www.bernuenureze.lv un pastāsti par to draugam! Ļaujiet informācijai nonākt pie tiem, kam tā nepieciešama visvairāk!